На останніх виборах до ОТГ 29-го квітня рівень використання адмінресурсу буквально зашкалював. Адміністрації застосовували свій вплив навіть більше, ніж за часів Кучми і диктаторського режиму Януковича.

Про це заявив у ефірі програми «Суб’єктив» на телеканалі «Телевсесвіт» член Президії Аграрної партії Михайло Поживанов.

«У БПП повністю замінили відсутні партійні осередки адмінресурсом. В окремі громади навіть приїжджали губернатори і втручалися у перебіг передвиборчої кампанії. Звісно, високопосадовці цього робити не мали б, але робили. Тож такого рівня використання адмінресурсу не було ніколи, навіть за часів Кучми і диктаторського режиму Януковича», – говорить Михайло Поживанов.

Політик наголосив, що влада починає використання «брудних виборчих технологій» із самого призначення виборів у громадах.

«Нині є близько 300-т «заявок» на проведення перших виборів у новостворених ОТГ по всій країні, але губернатори їм не «дають ходу», і відповідно ЦВК не призначає виборів. Чому так? Бо партія влади знає, що 100% програє вибори у цих громадах. Так, вони пішли на проведення виборів 29-го квітня, але навіть із використанням потужного адмінресурсу не змогли їх виграти», – зауважив політик.

За словами Михайла Поживанова, влада хоче підмінити децентралізацію ручним управлінням органами місцевого самоуправління.

«Те, як почали проводити децентралізацію Порошенко та Гройсман, не вписується у наявний адміністративно-територіальний устрій. У Конституції навіть поняття «об’єднана територіальна громада» немає, й оновленого законодавства про адміністративно-територіальний устрій ніхто не ухвалив. Те, що уряд говорить, ніби частка місцевих бюджетів зрівнялась із державним, – теж брехня. Це знають і Гройсман, і Зубко, і Данилюк. Так, у бюджет 2018 року 16,5 мільярда гривень закладено нібито для ОТГ за делегованими повноваженнями у сферах освіти та охорони здоров’я. Насправді ці гроші надходять до державних адміністрацій, і губернатори в ручному режимі їх розподіляють: цій громаді, бо там мій представник, я дам, а тій, де не мій, – не дам. Так не повинно бути. Ні видатки, ні доходи не повинен контролювати хтось із Києва, якщо ми хочемо реальну децентралізацію», – зазначив Михайло Поживанов.

Політик наголосив, що, попри тиск, ці вибори показали, кому реально довіряють люди та кого хочуть бачити у владі.

«Те, що Аграрна партія стабільно в трійці лідерів із великим відривом від четвертого місця, – абсолютно закономірно. Протягом останніх 3-х років політсила будувала власну мережу осередків у всіх регіонах. Аграрна партія – це люди справи, які багато чого зробили самі на різних нивах – хліборобській, виробничій, гуманітарній, правоохоронній та багатьох інших. Ми маємо 25 профільних рад – починаючи від державного будівництва, безпеки, закінчуючи культурою. Ми показуємо людям альтернативу. І навіть там, де наші кандидати через масштабний тиск не пройшли, у багатьох округах ми посіли друге місце. Це показник довіри людей. Так, зараз ми десь недобрали депутатських мандатів, але отримали чимало голосів, і це показує реальну підтримку перед парламентськими виборами», – говорить Михайло Поживанов.

Нагадаємо, 29-го квітня перші вибори проходили в 40-ка ОТГ у 17-ти областях. За офіційними результатами, Аграрна партія – у трійці переможців по всій країні.

На перших місцевих виборах у 51-й ОТГ 24-го грудня 2017 року Аграрна партія посіла третє місце – 119 її кандидатів стали депутатами. Із них політсила висувала 117 – це 13,67% від загальної кількості обраних депутатів, які представляли різні партії. Ще два члени Аграрної партії перемогли як самовисуванці.

Це вже 5-та хвиля виборів поспіль, на яких політсила входить до трійки лідерів.

В органах місцевого самоврядування вже працює майже 5 тисяч депутатів від Аграрної партії.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *