Аграрна партія братиме участь у перших виборах, що відбудуться у 40 об’єднаній територіальній громаді у 17 областях 29 квітня цього року.

Таке рішення ухвалили під XIV чергового З’їзду Аграрної партії, який відбувся 23 березня у Києві.

«Децентралізація – це шанс на реальні зміни в країні. Вибори у громадах розпочали очищення прогнилої політичної системи від олігархічних ставлеників. Люди стомилися від популізму і брехні, і хочуть бачити у владі справжніх лідерів, які відстоюють їх інтереси, а не працюють на власне збагачення. Стабільне входження Аграрної партії до трійки переможців протягом усіх раундів виборів до ОТГ – чітке підтвердження цього. На вибори 29 квітня Аграрна партія іде, щоб перемагати і працювати для громад і людей», – говорить лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

Усвідомлюючи загрози, які несе для корумпованої чиновницької верхівки становлення справжнього місцевого самоврядування влада всіляко блокує децентралізаційні процеси.

«Влада намагається не допустити становлення сильних громад. Для нинішніх можновладців контроль над ресурсами громад тотожний утриманню влади. Декларуючи курс на децентралізацію, влада робить усе для того, щоб демотивувати активістів на місцях, зробити громади неповноцінними та залежними. Децентралізацію блокують і на бюджетному рівні. Власні доходи місцевих бюджетів у структурі зведеного складають лише трохи більше 20%. 4/5 грошей, як завжди, «осідають» у центрі», – каже Віталій Скоцик.

Політик наголосив, що призначення виборів у багатьох громадах, де влада не має шансу на перемогу свідомо блокується.

«Почастішали ганебні випадки, коли формування ОТГ блокуються суто адміністративними методами на рівні районних держадміністрацій та облдержадміністрацій. Новостворені громади просто не можуть отримати «зелене світло» від обласних чиновників, якщо прогнозовані результати перших виборів у цих громадах можуть бути не надто приємними для влади», – каже Віталій Скоцик.

В Аграрній партії впевненні, що все це несе загрозу демократії, особливо якщо врахувати, що право призначення керівників обласних державних адміністрацій торік завбачливо закріпив за собою Президент. Партія прийняла заяву з низкою вимог до вищого керівництва держави, виконання яких необхідне для проведення реальної децентралізації в державі.

Нагадаємо, 29-го квітня відбудуться вибори в 40-ка об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 133 місцеві ради в 17-ти областях України, а саме: 4 міські, 16 селищних та 113 сільських. Також на 29-те квітня призначено і довибори у 5-х ОТГ у Запорізькій, Харківській, Чернівецькій та Житомирській областях.

На останніх виборах 24-го грудня Аграрна партія отримала 13,85% депутатських мандатів, а рівень нашої підтримки у містах зріс на понад 50%. Отже, політсила остаточно розвіяла міф про те, що є «партією села».

За результатами останніх чотирьох хвиль виборів у ОТГ Аграрна партія входить до трійки лідерів, випереджаючи більшість парламентських політсил. Загалом від неї у місцевих радах працює майже 5 тисяч депутатів.

скан 1

скан2

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *