Тисячі українців позбавлені можливості отримати свої земельні паї. Працівники багатьох державних та комунальних господарств досі не можуть добитися виділення їм ділянок, хоча це і передбачено законом. Аграрна партія вимагає комплексно розв’язати питання розпаювання державних земель.

Про це йдеться у заяві Аграрної партії, ухваленій Політрадою.

«Питання щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення стало предметом політичних торгів та гострих суспільних дискусій. Однак із поля зору влади випала низка важливих питань, які мають передувати початку ринкового обігу ділянок. Йдеться про комплексну реформу та реалізацію права на землю тисяч українців, які нині позбавлені практичної можливості отримати передбачені законом паї», ̶ переконаний і лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

У партії наголошують, що права працівників державних дослідних господарств залишаються досить примарними. Так, приміром, жителі сіл Лепетиха, Червоний Яр та Веселе Березнегуватського району, що на Миколаївщині, вже півтора десятиліття намагаються відстояти своє право на земельні частки (паї), гарантоване Конституцією України, яке було зароблене ними та їхніми батьками за роки сумлінної праці у радгоспі «Реконструкція».

«Ще в січні 1995 року його було реорганізовано у державне підприємство «Дослідне господарство «Реконструкція» НААНУ, «на користь» якого відійшли 10367,7 га сільськогосподарських земель радгоспу, а люди залишилися ні з чим», ̶ зазначено у заяві.

Нерозв’язаною досі залишається ситуація із землями колишнього колгоспу «Родіна», розміщеного на території сіл Лукашівка, Копанка, Токарівка Володимирівської сільської ради Красноградського району, що на Харківщині.

«Його землі площею 3544,4 га у 1992 році було передано державному підприємству «Укрбургаз» через що селяни втратили право на земельні частки (паї), яке дотепер намагаються повернути через суд», ̶ йдеться у документі.

Аграрна партія вимагає на законодавчому рівні комплексно розв’язати питання розпаювання земель державних та комунальних сільгосппідприємств, а також визначити єдині підходи до отримання ділянок громадянами – працівниками сільськогосподарських підприємств і закладів освіти, культури, охорони здоров’я, розташованих на території відповідної ради, а також їхніми пенсіонерами.

okiopu797

 

kjjijyguytr7565

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *