Аграрна партія вимагає відновити експортне відшкодування ПДВ для  олійних культур

 Влада вкотре, цілеспрямовано і невиправдано, посилює фіскальний тиск на аграрний сектор економіки держави. Так, парламент, ухвалюючи з порушенням регламенту бюджет 2018 року, затвердив правку до Податкового кодексу України – якою скасувала експортне відшкодування ПДВ для сої, насіння свиріпи й ріпаку.

Про це йдеться у Заяві Аграрної партії, направленій 2 квітня до Верховної Ради.

«Вершиною цинізму стало те, що цю норму ухвалили підступно, без будь-яких попередніх оприлюднень та обговорень із вітчизняними аграріями. Тому, як показали наступні події, вона була категорично не сприйнята ними», – зауважив голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

Скасування експортного ПДВ призведе до чергового дотування олігархічних власників переробних потужностей за рахунок малих та середніх сільгосптоваровиробників, – вважають в Аграрній партії, зважаючи на фактичні обсяги виробництва олійних культур ̶ соняшнику, сої і ріпаку ̶ та наявні потужності для їх переробки.

«Аграрна партія твердо відстоює позиції створення додаткової вартості на українських підприємствах, зокрема і шляхом розвитку глибокої переробки сільськогосподарської продукції, але виступає категорично проти досягнення цього шляхом зниження рентабельності виробництва сільськогосподарських культур, тобто за рахунок вітчизняних аграріїв», – йдеться у Заяві.

 

Аграрна партія закликає Верховну Раду ухвалити зміни до законодавства, які б забезпечили українським сільгосптоваровиробникам нормальні економічні умови для вирощування олійних культур.

«Зокрема, ми підтримуємо необхідність розгляду та затвердження Верховною Радою України законопроекту 7403-2, розробленого за участю фахових експертів та профільних аграрних асоціацій, як такого, що гарантуватиме відновлення бюджетного відшкодування ПДВ під час експорту олійних культур. Члени Аграрної партії України спільно з громадськими асоціаціями неодноразово брали участь в організації і проведенні акцій, спрямованих на підтримку цього законопроекту», – сказано в тексті документу.

Як наголосив Віталій Скоцик, в Аграрній партії закликають провести професійні консультації та дискусії, спрямовані на оптимізацію державної підтримки і системи оподаткування аграрного бізнесу, та готові до конструктивної участі в них.

«Аграрна партія України як позапарламентська політсила, яка неодмінно буде представлена в наступному складі Верховної Ради. Вже сьогодні ми здійснюємо напрацювання законодавства, що забезпечить ефективний розвиток економіки України, зокрема через створення сприятливих умов для сільськогосподарського виробництва, переробки агросировини та експорту продукції з високою часткою доданої вартості», – нагадав лідер Аграрної партії.

0001

0002

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *