Вони не мали стати воїнами. Хтось із них був просто студентом, хтось – міліціонером, лікарем, а ще хтось – будівельником. Однак всі вони пішли на війну з найстрашнішою техногенною катастрофою людства – аварією на Чорнобильській АЕС. У переддень 32-ї річниці Чорнобильської трагедії Аграрна партія провела зустріч із ліквідаторами її наслідків із Житомирщини.

Пільги чорнобильцям мають бути обов’язково повернуті, – наголосив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик під час свого виступу.

«Це була страшна неоголошена війна, і жителі йшли у бій за майбутнє своїх дітей, нас та всього людства. У голові не вкладається, як можна нині відвернутися від тих, хто ризикував своїм життям. Призупинення надання пільг – це ж вищий прояв цинізму! Вони що, чекають, поки вже не буде кому їх виплачувати?! Громадяни втратили там своє здоров’я, і їм потрібні кошти на лікування, на життя», – зазначив Віталій Скоцик.

Політик зауважив, що наслідки аварії досі відчувають на собі не лише ліквідатори, а й значна частина населення.

«Я пам’ятаю той день. Я був ще хлопчаком і пас корів. Було сонячно, але прохолодно. І коли в небі з’явились перші хмари, разом із ними прийшла тривога, що буквально витала в повітрі. Я, звісно, не знав тоді, звідки вона, і ніхто не знав, адже все замовчували. Однак мешканці тих місць, які тоді накрили радіаційні хмари, досі страждають – у них зараз найбільше онкозахворювань», – говорить Віталій Скоцик.

За словами політика, нині в Україні пік онкозахворювань. Щодня на рак занедужують 18 людей.

«Кілька років тому я поїхав на кладовище вибрати місце для поховання однієї своєї знайомої. І коли ми наступного дня приїхали з похоронною процесією, я довго не міг його знайти. За ранок з’явилось кілька рядів свіжих могил. Я передивився дати народження і смерті на хрестах – людям по 40-50 років. Більшість із них померла від раку. Три десятиліття – період розпаду найнебезпечніших елементів, які спричиняють онкохвороби. Ми зараз на піку цієї страшної чуми. Щось схоже в такий період часу переживали японці після того, як було скинуто атомні бомби на Хіросіму та Нагасакі», – зазначив Віталій Скоцик.

Лідер Аграрної партії наголосив, що за наявності якісної системи охорони здоров’я більшість із цих людей вдалось би врятувати.

«Якби ці люди жили в інших державах, то 90% із них можна було б врятувати. У нас же рак – майже вирок для тих, у кого немає грошей. В Україні, на жаль, і онкохворих, і ліквідаторів цієї страшної катастрофи влада покинула напризволяще. Їй українці не потрібні. Ми маємо змінити саму філософію: у центрі всього повинна стояти людина», – зауважив Віталій Скоцик.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *