Альтернативою для українських заробітчан може стати будівництво доріг в Україні – Скоцик

 Відсутність в Україні доріг – наслідок відсутності системи державного управління і господарювання. Збудувати якісні шляхи можна за 3-5 років за умови комплексного підходу до розв’язання проблеми.

Про це заявив в ефірі програми «Анатомія життя» на хвилях радіо «Хаят» лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

«Якщо розглядати економіку держави в цілому, дороги – це кровоносна система. Організм не може повноцінно функціонувати, якщо вона погано працюватиме. Українське бездоріжжя – наслідок відсутності системи державного управління і господарювання», – зазначив Віталій Скоцик.

За словами політика, 90% доріг в Україні – це не дороги, а напрямки руху.

«Проїдьте по Миколаївській області в напрямку Кропивницького – це ж повна відсутність доріг! Ті, кому там доводилось бувати, знають, що по звичайному полю є три ґрунтовки для об’їзду так званої «дороги». Я багато часу проводжу в регіонах, бачу ці автошляхи – хорошими, напевно, не може похвалитися жодна область», – говорить лідер Аграрної партії.

 

Політик наголосив, що бездоріжжя – не лише економічна проблема, а й величезна загроза життю і здоров’ю людей.

«У нас не просто гинуть люди в автокатастрофах, влітаючи в ями, ми втрачаємо тих, кого могли б врятувати. Якщо стався серцевий напад, по наших дорогах довезти хворого за 20 хвилин до лікарні, як це передбачають намальовані госпітальні округи, майже нереально. Унаслідок цього серцево-судинні захворювання ̶ на першому місці серед причин смертності в країні», ̶ зауважив Віталій Скоцик.

 

На його думку, хаотичне виділення коштів на латання ям системно проблеми не розв’яже.

«Ми чуємо, що урядовці виділили торік велику суму на дороги, цього року кажуть: виділимо ще більше. Але ж яка ефективність використання цих коштів? В Україні навіть немає достатньої кількості сучасних будівельних компаній, які могли б прокладати шляхи якісно. Приватні будівельники не можуть дозволити собі купити необхідну техніку, щоб запустити процес», ̶ говорить політик.

 

Він наголосив, що недостатньо просто виділяти кошти на ремонт доріг, потрібно створити фінансові та податкові умови для розвитку галузі.

«Треба створити умови, щоб бізнес почав заходити в галузь. Це повинно стати складовою стратегії розвитку всієї економіки. Коли надаватимуть довгострокові кредити під 1,5-3%, і будівельні компанії будуть зацікавлені, з’явиться конкуренція. За умови правильного комплексного підходу за 3-5 років можна побудувати в Україні хороші дороги», ̶ зазначив Віталій Скоцик.

 

За його словами, проблема почне зникати, коли в країні буде професійна влада.

«В Україні за всі 27 років незалежності не було структурованої політичної системи. Більшість партій формують за 5-6 місяців до виборів, вкладають великі гроші, вибудовують виборчу, наголошую: не партійну, а виборчу структуру. Потім представники таких політпроектів приходять до влади, сідають на фінансові потоки, відбивають вкладені кошті та починають заробляли більше. Через таку фейкову політичну систему ми не маємо і якісної виконавчої влади, тому в нас економіка в такому жалюгідному стані», – каже Віталій Скоцик.

 

Політик переконаний, що оновлення політичної системи вже почалось.

«Ми розпочали роботу, не будучи парламентською силою. У нас не було високих державницьких посад, що давали б якісь преференції. Люди, які влилися в нашу команду, – це дійсно ті, хто розділяє наші цінності та ідеї. Вони вкладають свої сили, ресурси і час, щоб змінити країну. Ми показуємо реальну роботу в кожній громаді, кожному районі та кожній області. Те, що наш рейтинг на місцевих виборах із 6,9% уже зріс майже до 14% в загальнонаціональному масштабі, свідчить, що громадяни готові нас підтримувати. А маючи їхню підтримку, ми зможемо втілити усі плани», ̶ говорить лідер Аграрної партії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *