Верховна Рада має якомога швидше ухвалити законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» та розробити норми, які врегулюють проблеми тих, хто вже постраждав від рейдерських атак.

Про це заявила голова Аграрної Ради Аграрної партії Ольга Ходаківська.

«Хоч із запізненням на кілька років, та все-таки цей законопроект дуже потрібен. Якщо зволікати й надалі, наслідки можуть бути катастрофічні. Законопроект відображає низку наших вимог, які ми неодноразово надсилали представникам виконавчої та законодавчої влади. Публічний розголос, якого вдалось надати, все-таки змусив депутатів взятися за розв’язання кричущої проблеми», ̶ говорить Ольга Ходаківська.

Законопроект значною мірою спрямований на унеможливлення рейдерських атак у сільському господарстві.

«Запропоновано механізми захисту майнових прав землекористувачів, захисту власників цілісних земельних-майнових комплексів. Також є запобіжники від втручання в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Нарешті передбачено посилення відповідальності нотаріусів. Важливо, що державні реєстратори матимуть доступ і до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, і до Державного земельного кадастру. Окрім того, запропоновано врешті наповнення Державного земельного кадастру інформацією про права оренди, зареєстровані на паперових носіях, що унеможливить захоплення через подвійну реєстрацію прав оренди»,   ̶   зазначає Ольга Ходаківська.

Водночас законопроект не враховує проблеми рейдерства в інших сферах.

«Від захоплень потерпають не лише сільськогосподарські виробники. Масштаби рейдерства у галузі рибництва, приміром, теж вражаючі. Законопроект не передбачає захисту для її представників. Потрібно до другого читання внести і норми для убезпечення таких господарів»,   ̶ говорить Ольга Ходаківська.

Також нерозв’язаним залишається питання тих власників, які вже постраждали від рейдерських захоплень.

«Ми уже маємо кілька випадків, коли після кількарічної судової тяганини законним власникам вдалось повернути собі підприємства. Але отримують вони подекуди фактично лише юридичну назву. Більшість активів втрачено – гроші з рахунків виведено, техніку розпродано, інколи й земельні ділянки перереєстровано на інших осіб. А за той час, поки тривала судова тяганина, підприємство ж повинно було подавати звітність, сплачувати податки, орендну плату. Рейдери зазвичай цього не роблять. Тобто постраждалі мало того, що втратили активи, та ще й змушені будуть платити величезні штрафи за несвоєчасне подання звітності і сплату податків», ̶   звертає увагу голова Аграрної Ради.

Ольга Ходаківська наголосила, що потрібно законодавчо передбачити, щоб постраждалих було принаймні звільнено від сплати штрафів за несвоєчасне подання звітності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *