Аграрії оголошують всеукраїнську акцію під Верховною Радою

Аграрії анонсували всеукраїнський мітинг проти «дикого» ринку землі

Ні «дикому» ринку землі – аграрії пікетуватимуть Верховну Раду

7 червня відбудеться масовий мітинг проти «дикого» ринку землі, – Віталій Скоцик

Всеукраїнська масова акція проти «дикого» ринку землі розпочнеться 7 червня

7 червня під Верховною Радою відбудеться багатотисячний мітинг, у якому візьмуть участь представники громад з усієї України, громадські діячі, науковці, митці та всі небайдужі громадяни. Цього дня українці принесуть під стіни парламенту результати Всеукраїнського збору підписів «Не дамо вкрасти землю!», що стартував наприкінці квітня за ініціативи аграріїв. Аграрна партія оголосила дату всеукраїнської акції проти «дикого» ринку землі.

Про це повідомив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик. За його словами, чинна влада втратила орієнтири і не рахується з думкою людей. А українські чорноземи дуже скоро можуть розпродати фактично за безцінь – олігархам і спекулянтам.

«Землі сільськогосподарського призначення – це майже 71% території України. І перш ніж роздавати обіцянки кредиторам про ринок землі, чиновники мали б поцікавитись думкою народу. Як свідчать результати соціологічних досліджень, 80% українців категорично проти відкриття ринку чорноземів у нинішніх умовах. А за даними нашого збору підписів, у понад 90% анкет люди виступили проти продажу землі. 7 червня аграрії принесуть до стін парламенту не менше 3 мільйонів підписів, а це приблизно дві вантажівки з підписними листами. Владі буде важко це проігнорувати», – зазначив Віталій Скоцик.

Коли влада постійно повторює, що прийняття закону про обіг земель дозволить навести лад у земельних відносинах, це – маніпуляція. Адже, як мінімум, досі не проведено інвентаризацію земель, розмежування ділянок різної форми власності, немає повноцінного земельного кадастру, – додає лідер Аграрної партії.

Імовірність поспішного зняття мораторію на продаж землі, аби лиш догодити МВФ, за словами аграріїв, вже призвела до катастрофічних наслідків – в Україні активізувалися земельні рейдери, які заради наживи готові навіть… убивати. Чергове підтвердження цього – нещодавні події на Кіровоградщині, де бандити розстріляли фермерів.

«Влада продовжує маніпулювати суспільною думкою. Мовляв, саме відкриття ринку землі дозволить покращити інвестиційний клімат і збільшити темпи розвитку АПК. Але у більшості інвесторів земельне питання не стоїть навіть у першій 20-ці тих, які потребують негайного вирішення. Інвесторам заважає корупція, відсутність гарантій прав власності, недолуга податкова система, практика валютного регулювання, прогнила судова система», – констатує Віталій Скоцик.

Земельна реформа, яку розпочали 26 років тому, фактично стоїть на місці. І при цьому, на переконання аграріїв, влада, в гонитві за мільярдним кредитом МВФ, робить кардинальні кроки навмання.

«Приміром, нині уряд тільки планує інтенсифікувати роботу зі створення інфраструктури геопросторових даних та розпочати створення протоколів виправлення систематичних помилок у земкадастрі. Та й, судячи з усього, по закінченні роботи своєї місії в Україні, МВФ залишився дуже незадоволеним діями українського уряду. Тепер чиновники похапцем доопрацьовують законопроект про обіг земель  сільгосппризначення», – каже політик.

Якісне завершення земельної реформи – одна з головних вимог, яка лунатиме під час мирної акції протесту 7 червня. У свою чергу, експерти Аграрної партії вже розробили 16 напрямків проведення комплексної земельної реформи. На їхню думку, спочатку слід ліквідувати всі лазівки для махінацій із земельними ресурсами, створити необхідні запобіжники, а вже потім ставити питання про доцільність відкриття ринку землі.

Звіряти свої дії з думкою народу – звичайна для влади практика у цивілізованих країнах, – розповідає лідер Аграрної партії.

«У Швейцарії, наприклад, нещодавно з ініціативи уряду було проведено референдум щодо відмови від будівництва нових атомних електростанцій та поступового виводу з експлуатації вже існуючих. Більшість громадян висловилися проти використання «мирного атому». Керівництво країни тепер втілює волю народу у життя. І це – правильно. Так має бути, якщо мова йде про питання національного значення», – впевнений Віталій Скоцик.

Та чи дослухається до народу українська влада? Подивимося 7 червня на площі Конституції у Києві.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *