В Україні негайно слід впровадити ефективну систему національної цивільної оборони. Кожен громадян має чітко знати, як діяти в «годину Ч», куди йти, які речі з собою брати, де отримувати подальшу інформацію. А для всіх служб мають бути розроблені якісні протоколи реагування. Не можна залишатися безпечними в країні, в якій триває військовий конфлікт.

Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи ситуацію з вибухами боєприпасів у Калинівці на Вінниччині.

«Після вибухів у Калинівці пункти евакуації більш-менш організовано почали працювати лише через кілька годин. Ми маємо усвідомлювати, що війна триває не десь на далекому абстрактному «Сході України». І там, де вона не відчувається сьогодні, на жаль, немає гарантії, що не відчується завтра», – каже Віталій Скоцик.

Політик переконаний, люди мають бути навчені, як діяти у разі надзвичайних ситуацій, адже від цього залежить їхнє життя.

«У нас начебто є Кодекс Цивільного захисту. Але чи багато наших співвітчизників можуть дати ствердну відповідь на просте запитання: чи були в їхньому населеному пункті останнім часом повноцінні навчання з цивільної оборони? Чи знають люди, де найближчі бомбосховища? Чи знають взагалі, що робити та куди бігти в разі біди?», – говорить Віталій Скоцик.

Також лідер Аграрної партії зауважив, що країна в стані війни не може економити на охороні військових об’єктів.

«Після загорання в Балаклії міністр оборони Степан Полторак офіційно заявляв, що для охорони військових складів потрібно 5 млрд грн. Наскільки я розумію, виділили чи не на порядок менше. Тобто на утримання топ-чиновників гроші знаходяться. А на належне зберігання боєприпасів у країні, на території якої – наголошую ­– фактично йде війна – коштів немає?», – каже Віталій Скоцик.

Разом з тим, Віталій Скоцик наголошує і на посиленні відповідальності посадовців, які контролюють зберігання боєприпасів.

«Це другий вибух боєприпасів від початку року. Тільки в березні Балаклія на Харківщині горіла кілька днів. А за останні 15 років, якщо не помиляюсь, було з десяток ексцесів у місцях зберігання боєприпасів. Сьогодні основна версія, яку розглядає слідство по Калинівці, – це диверсія. Але не можна відкидати й інших. Згадайте Сватове в 2015 році. Ми завозили тоді скло у місто, бо вікна повилітали в радіусі 3-4 кілометрів – і в місті елементарно не було де взяти скло. В Україні вже йшла війна, а, як з’ясувалось пізніше, причиною вибуху у Сватовому стало звичайне недбальство посадовців. Дуже не хотілося б, щоб на трагедіях хтось заробляв», – каже Віталій Скоцик.

Політик закликав об’єктивно та прозоро розслідувати причини вибуху в Калинівці.

Нагадаємо, учора, 26 вересня, близько 22 години біля Калинівки, що на Вінниччині, на військовому складі Міністерства оборони почалася пожежа. Потім почали вибухати боєприпаси. На місці була розгорнута діяльність ситуаційного центру Вінницької обласної поліції – для евакуації людей із зони можливого ураження – евакуювали понад 20 тисяч осіб. Уночі у радіусі 50 кілометрів у зв’язку з вибухами на Вінниччині закрили повітряний простір. Окрім того, було закрито рух залізничним перегоном Сосенка – Калинівка, ДН-3 Жмеринка. Півсотні потягів змінили маршрути.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *