Подальше зволікання з передачею в розпорядження територіальних громад земель поза межами населених пунктів є неприпустимим, оскільки не дає громадам повноцінно розвиватися. Парламент повинен нарешті ухвалити відповідний законопроект, який було прийнято в першому читанні ще 19 квітня 2016 року.

Про це йдеться у зверненні Аграрної партії до Голови Верховної Ради України та народних депутатів України VIII скликання, затвердженому XII-м (позачерговим) З’їздом партії.

«Об’єднані територіальні громади й досі усунені від розпорядження земельними ділянками державної власності за межами населених пунктів. Під час численних робочих поїздок Україною до нас багато разів зверталися представники громад, місцеві управлінці, аграрії, вказуючи на те, що без розпорядження своїми ресурсами громади залишаються несамостійними та неповноцінними. Неврегульована ситуація із землею призводить до маніпуляцій головним національним багатством, появи корупційних схем та активізації рейдерства в усіх регіонах», – говориться у зверненні.

В Аграрній партії припускають, що влада свідомо вдається до затягування передачі землі поза населеними пунктами в розпорядження громад.

«Так, уже понад рік припадає пилом у Верховній Раді проект Закону України №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель», який було прийнято в першому читанні 19 квітня 2016 року. Позиція керівництва парламенту і народних депутатів незрозуміла людям. По-перше, ухвалення цих норм передбачене Угодою про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна». По-друге, законопроект №4355 був ініційований самими народними депутатами, які мають бути зацікавлені в його ухваленні», – наголошує політик.

Авторів звернення непокоїть і позиція Уряду, котрий, незважаючи на існування законопроекту №4355, розробив і вніс у ВР новий законопроект щодо цього самого питання. Йдеться про проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад» №7118 від 18.09.2017 року.

«Складається враження, що замість того, щоб удосконалити попередній законопроект і ввести його в дію, починається новий етап зволікання із вирішенням цих надважливих для країни питань. Питання розпорядження земельними ресурсами за межами населених пунктів має бути вирішено якнайшвидше! Воно має супроводжуватися проведенням  інвентаризації земель та введенням запобіжників для недопущення їх подальшого дерибану! Закликаємо негайно розглянути та ухвалити законопроект №4355, ініційований парламентарями ще в 2016 році; не перешкоджати процесу децентралізації, а віддати землю громадам і дати їм змогу стати на шлях повноцінного розвитку», – наголошується у зверненні Аграрної партії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *