1. Кабінет міністрів України планує підготувати дієву програму розвитку фермерства, яка дасть змогу відродити фермерський рух у країні і створити інфраструктуру сіл з соціальними об’єктами. Прем’єр Володимир Гройсман, заявляючи про це, повідомив, що напередодні у нього була «гарна зустріч з асоціаціями фермерів», де і було домовлено, що в Україні потрібно мати реальну дієву програму розвитку фермерства.
  2. Уряд України в рамках земельної реформи розглядає можливість не лише дозволити придбання громадянами України до 200 га землі, а й можливість купівлі до 1 тис. га землі сімейним фермерським господарствам. Про це заявив голова Офісу з питань залучення і підтримки інвестицій при Кабінеті міністрів Даніель Білак в Києві на форумі з питань розвитку української економіки. Він також запевнив, що земельна реформа не дестабілізує бізнес-модель агрохолдингів, оскільки вони продовжать співпрацю з тими самими власниками землі, з якими співпрацюють на даний момент.
  3. Міністерство аграрної політики та продовольства України працює над удосконаленням формули розрахунку дотацій сільгосптоваровиробникам в рамках програм державної підтримки. Як пояснили у міністерстві, у перші місяці реалізації програм підтримки було виявлено ряд вузьких місць, які потребують доопрацювання та внесення відповідних змін до порядку використання коштів. Зокрема, обговорювалась необхідність внесення змін в частині ритмічності нарахувань дотацій для представників тваринницької галузі. Зараз фахівці відомства аналізують діючу систему і готують пропозиції з її удосконалення.
  4. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 15 червня в рамках поїздки до Запорізької області взяв участь у відкритті нового перевантажувального терміналу агрохолдингу «Нібулон». Через термінал, який розташований в селі Біленьке, здійснюватиметься навантаження зернових і олійних культур на річковий транспорт. Як передбачається, щодня на терміналі перевантажуватимуть до 12 тис. тонн сільгосппродукції. Вартість об’єкта становить 0,5 млрд грн, зведено його в кооперації з Європейським інвестиційним банком.
  5. За підсумками січня-квітня 2017 року Україна експортувала агропродукції на 6,03 млрд дол., що на 32% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Як повідомили у Міністерстві аграрної політики і продовольства, зростання зовнішніх поставок відбулося переважно за рахунок експорту продуктів рослинного походження. Зокрема, такої продукції було поставлено на 3 млрд дол., що на 2,4 млн дол. більше, аніж за цей період минулого року. У тому числі зернових культур експортовано на 2,3 млрд дол. У той же час Україна імпортувала аграрної продукції на 1,4 млн дол., що на 4% менше, ніж за перші чотири місяці минулого року.
  6. 15 червня відбулося офіційне відкриття чергового – четвертого рахунком – агроцентру BASF. Як повідомили в компанії, у Великих Сорочинцях спеціалісти BASF особливо глибоко вивчатимуть ефективність продуктів компанії за різних норм внесення у різні строки, а також у порівнянні з конкурентними продуктами, застосовуватимуть технології з врахуванням агрокліматичних умов східного регіону України. Як зауважив технічний директор BASF в Україні Маріано Етчеверрі, «з налагодженням роботи дослідного майданчика у Великих Сорочинцях збільшено кількість агроцентрів до 4-х, що відтепер розташовані як у Центральній, Південній, Західній, так і Східній Україні, і таким чином, разом з 13 демоцентрами BASF вже працює широка мережа з дослідження ефективного захисту рослин по всій країні.

Законодавчі ініціативи щодо сільськогосподарського комплексу:

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сільськогосподарських кооперативів. Ініціатор – Лабазюк С.П., Бакуменко О.Б. та інші. (№6587)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *