19 червня в селі Пляшева на Рівненщині відбулось вшанування 366-тої річниці битви під Берестечком. У заходах до дня пам’яті в Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви» взяли участь голова Аграрної партії Віталій Скоцик та делегації аграріїв з Рівненщини, Волині й Тернопільщини.

 

Вшанування розпочалось із Бoжественної літуpгії, яку oчoлив Святiйший Пaтpіарх Київcький і вcієї Рyси-Укрaїни Філaрeт у Cвято-Гeoргіївському cоборі. Тисячі людей прийшли сюди помолитися за упокій душ не лише загиблих українських козаків, але й новітніх героїв, які полягли за Незалежність України на Сході.

Після панахиди аграрії взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника героям Берестецької битви 1651 року – українським козакам та селянам.

Тут, у Козацькому гаю, закладеному представниками Аграрної партії, ще в 2000-му році відбувся фестиваль патріотичної пісні. Виступаючи під час концерту зі сцени, Віталій Скоцик наголосив: завдання сьогоднішнього покоління – не дати вкрасти в українців землю, заради якої віддавали життя тисячі захисників України.

«Століттями українці ціною власного життя боронили наші землі і продовжують боронити. Ми просто не маємо права дозволити кільком десяткам аферистів роздерибанити українські землі, политі кров’ю кращих синів України», – зазначив лідер Аграрної партії.

Для молоді та дітей аграрії організували молодіжний табір.

«Діти мають знати історію нашої країни, знати розповіді і про козаків, і про боротьбу січових стрільців та Української Повстанської Армії. Тільки так ми можемо будувати справжню країну», – зазначив голова Рівненської обласної організації Аграрної партії Юрій Супрунюк.

Нагадаємо, Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» («Козацькі Могили») — комплекс пам’яток у селі Пляшева Рівненської області. Це місце вшанування пам’яті тисяч козаків і селян, що брали участь у Берестецькій битві 1651 року під час національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького. Битва відбулась у 1651 році саме в цій місцевості – поблизу міста Берестечка, сіл Пляшева, Острів, Солонів, Рідків, Митниця. Козаки, селяни зійшлися у смертельному бою з поневолювачами рідної землі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *