Сьогодні, 23 листопада, працівники та керівництво агропідприємств Рівненщини вийшли з протестом під стіни Рівненської дирекції «Укрзалізниці». Причина – дефіцит рухомого складу, який вже більше року існує в Україні. Залізничники таким чином блокують роботу виробників мінеральних добрив, що негативно відображається на галузі АПК. Тому Аграрна партія виступила співорганізатором акції.

«Підприємці Рівненщини б’ють на сполох через відсутність вагонів, які перевозять вантажі. Це напіввагони — відкриті з високими бортами, в яких навантаження відбувається насипом. У таких вагонах перевозять цінний вантаж для сільського господарства, а саме мінеральні добрива», – пояснює Юрій Подорожній, заступник голови Рівненської обласної організації Аграрної партії.

За його словами, сьогодні підприємствам Рівненщини бракує більш ніж 150 таких вагонів. Як наслідок, понад 10 000 тонн цінних добрив лишаються не відвантаженими із затримкою три-чотири тижні.

Аграрна партія вже неодноразово наголошувала на тому, що дефіцит рухомого складу на залізничному транспорті загрожує підривом аграрної галузі. «Укрзалізниця» надає підприємцям лише до 8% напіввагонів від того обсягу, який вони реально потребують. За такої ситуації товар не просто простоює, а й псується. В результаті замовники від нього відмовляються, до того ж, виставляють штрафні санкції. У той час, як урядовці говорять лише про здобутки, економіка країни несе щоденні втрати. І основна причина цього, на якій акцентують підприємці, – відсутність ефективного керівництва в «Укрзалізниці» та якісної стратегії економічного розвитку країни.

Аграрії, які отримують у напіввагонах, зокрема, мінеральні добрива, змушені чекати на доставку по кілька тижнів. Як зазначає голова Рівненської обласної організації Аграрної партії Юрій Супрунюк, лише його підприємства групи компаній «УкрТехноФос» недоотримують від «Укрзалізниці» сотні вагонів.

 

23795532_1591391680944218_3686094931958753893_n.jpg

«Особливе загострення проблеми ми відчуваємо впродовж двох-трьох останніх місяців. І це вже не вписується в жодні рамки. З 50-60 вагонів, які потребуємо в тиждень для наших компаній, отримуємо лише два-три вагони. А чекати немає як, адже ми повинні їх відправляти вчасно, коли сільськогосподарські виробники потребують внесення саме цих добрив», – говорить Юрій Супрунюк.

Нагадаємо, Аграрна партія звернулася до вищого керівництва держави щодо необхідності негайного вирішення проблеми дефіциту рухомого складу на залізничному транспорті, а також ліквідації корупційних схем в «Укрзалізниці».

Звернення оприлюднено тут.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *