Нова програма підтримки агросектора – черговий удар по сільгоспвиробникам, – Віталій Скоцик

 Влада нарешті представила програму підтримки агросектора, на яку передбачила 6,3 млрд. гривень. При чому майже 2,5 млрд може дістатися кільком крупним агрохолдингам, а для підтримки декількох десятків тисяч фермерських господарств передбачено лише 1 млрд гривень. Урядовці досі не оприлюднили відповідних постанов щодо порядку використання коштів, передбачених у цьогорічному держбюджеті на допомогу сільгоспвиробникам.

Про це сьогодні, 7 лютого, повідомив голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

За його словами, чиновники знову дотримуються того самого сценарію. Так, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, презентуючи новації, наголосив: «Ми впроваджуємо низку рішень, які дозволять реально підтримати агросектор і дозволять йому зростати». Приблизно те саме він казав і торік, представляючи відповідну програму на 2017-й,  – зазначив Віталій Скоцик.

«Чи була торішня підтримка ефективною та справедливою стосовно більшості сільгоспвиробників? Підсумкові цифри – найкраща відповідь. Індекс сільськогосподарської продукції скоротився на 2,7%. М’ясо та м’ясопродукти загалом на внутрішньому ринку за минулий рік подорожчали на 29,4% (вартість курятини зросла на 28%, телятини — на 33%). Поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 1,5%, свиней – на 8,2%. Хоча програма допомоги начебто була спрямована насамперед на розвиток і підтримку тваринництва. Та ще й нібито мала запобігти надто різкому підвищенню цін на продовольство», – зауважив політик.

За словами Віталія Скоцика, є, звісно, й хороші новини. Так, птиці в країні побільшало на 1,7%.

«Але ж і переважну частину «дотаційних» грошей одержали найбільші виробники птиці – «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка (майже 1,4 мільярда гривень) та «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка (понад 517 мільйонів гривень). Вони на двох отримали майже половину від загального обсягу держпідтримки», – констатував лідер Аграрної партії.

Левову частку дотацій із держбюджету найбільші виробники курятини, судячи з усього, одержать і цього року,  – вважає Віталій Скоцик.

«Вже зараз видно, що програма підтримки агросектору – це черговий піар влади та прихована підтримка аграрних олігархів. Вона не зможе суттєво покращити ситуацію в галузі. Малі та середні фермерські господарства, в кращому випадку, отримають мізерні компенсації, які істотно не змінять їх становище. Україна потребує комплексного підходу до розвитку сільського господарства, з урахуванням інтересів мільйонів українців, які працюють на землі. А не лише окремих крупних агрокомпаній»,  – впевнений голова Аграрної партії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *