За «вільний» ринок землі виступає лише 3% громадян України,  – Ольга Ходаківська

Більшість громадян України висловили недовіру органам державної влади як розпорядникам земель. Це засвідчили  результати опитування щодо моделей обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні, яке проводив Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки»

Про це заявила голова Аграрної ради Аграрної партії, завідувач відділу земельних відносин та природокористування Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Ольга Ходаківська 7 лютого під час прес-конференції в УНІАН, презентуючи результати дослідження.

«Нашою метою було з’ясувати, яким бачать власники земельних паїв, спадкоємці, землекористувачі (орендарі), керівники фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств, представники територіальних громад майбутню модель обігу земель сільськогосподарського призначення. Щоб якомога повніше урахувати їх інтереси при формуванні державної політики у сфері земельних відносин»,  – зазначила науковець.

За словами Ольги Ходаківської,  за так званий «вільний» ринок виступає лише 3,3% опитаних.

«Більшість респондентів переконані, що заборону (мораторій) на продаж земель сільськогосподарського призначення можна зняти лише за чітких умов. Серед яких – повне законодавче та нормативне урегулювання обігу таких земельних ділянок, запровадження обмеженого, чітко регульованого обігу земель за участі спеціальних агенцій (на зразок SAFER у Франції, регіональної організації з управління землями (Landgesellschaft) у Німеччині тощо) або земельних комісій, створених на місцях, обмеження розміру землеволодіння однією особою, а також обмеження суб’єктного складу покупців»,  – зауважила голова Аграрної ради.

У результаті дослідження встановлено, що продати свої земельні паї має намір близько 10,4% власників, – підсумувала науковець.

Довідково: в організації і проведенні анкетного опитування взяли участь 24 наукові установи системи НААН. Дослідження проводили в усіх регіонах України за винятком Автономної Республіки Крим та тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Охоплено 520 сільських та 25 міських населених пунктів. Опитали 3000 осіб.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *