До спекуляцій навколо передачі земель за межами населених пунктів місцевим громадам вдаються для того, щоб зберегти контроль над головним ресурсом і не допустити реальної децентралізації.

Про це заявив у ефірі програми «Віддзеркалення» харківського телеканалу АТН лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

«Без ухвалення відповідного закону повноцінно передати ділянки з рук корумпованого Держгеокадастру в розпорядження місцевих рад неможливо. У постанові Кабміну йдеться лише про ОТГ, і колізія вже навіть у тому, що в Земельному кодексі та Конституції немає поняття «об’єднані територіальні громади». Як можна повноправно передати повноваження органу, якого фактично немає? Це не більше ніж піар прем’єра Гройсмана»,− зазначає Віталій Скоцик.

Певні питання викликає послідовність кроків щодо передачі угідь.

«Співпраця» між Держгеокадастром і ОТГ має початися з підписання Меморандуму. А це просто декларація про наміри, яка нікого ні до чого не зобов’язує. І лише після ухвалення цього документа відбуватиметься підготовка технічних паперів. І, зауважте, питання щодо ділянок, які вже виставили на торги для переходу в оренду, розглядатимуть після результатів торгів. Якби хотіли передати повноваження громадам, то чому б тоді спочатку не передати землі?», − наголошує Віталій Скоцик.

За словами політика, що буде з угіддями, де ще немає ОТГ, досі не відомо.

«На цей час об’єдналися лише 30% громад, у 146 районах ще взагалі немає жодної. Чому не йдеться про те, щоб передати ділянки взагалі місцевим радам? Яка різниця з точки зору довіри людей між радою ОТГ і сільською чи селищною радою? І тих, і тих депутатів обирали громадяни», − підкреслює голова Аграрної партії.

Він  упевнений, що розв’язувати проблему потрібно комплексно.

«Ні у Верховної Ради, ні в Кабміну немає комплексного підходу до завершення реформи, яка має усунути всі прогалини в земельному законодавстві. Аграрна партія таку концепцію розробила і передала депутатам. Але влада не хоче втрачати ласого шматка, їй в принципі децентралізація не потрібна», − зазначає Віталій Скоцик.

У нього немає сумнівів, що посадовці свідомо блокують проведення децентралізації.

«У квітні на вибори мали б піти, за нашими розрахунками, близько 200 ОТГ. Однак значна частина з них отримує відмову. Чиновники не погоджують створення громад там, де не впевнені, що зможуть протягти своїх ставлеників. А там, де створення ОТГ ініціювали справжні лідери, наші майбутні кандидати, влада просто блокує проведення виборів», − наголошує Віталій Скоцик.

Він переконаний, що нинішній склад парламенту та уряду не здатен провести якісних реформ.

«Чіткої концепції децентралізації досі немає. Повноваження не виписані чітко. У районах залишається тривладдя: ОТГ, райради і райдержадміністрація. Медичну та освітню реформи проводять без урахування реалій. Щоб запровадити зміни, треба мати професійну Верховну Раду, а не нелегальних лобістів, які прийшли туди обстоювати інтереси свого бізнесу або ж працювати на олігархів. Потрібен професійний Кабмін, а не той, де навіть немає міністрів охорони здоров’я та АПК, а лише виконувачі обов’язків, які по факту відповідальності ні за що не несуть», − говорить Віталій Скоцик.

Політик упевнений, що ситуацію можна виправити, лише коли до влади прийдуть демократичні, незалежні від олігархів партії, які сформують команди професіоналів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *