Влада досі не презентувала чіткого порядку розподілу аграрних дотацій, - Ольга Ходаківська

 У будь-якій незрозумілій ситуації – змінюйте законодавство. Звичайно, це жарт. Та влада все частіше саме так і робить. Законодавство та правила гри, які ним встановлюються, змінюються настільки часто та швидко, що відслідковувати їх не встигають навіть експерти. Що вже говорити, наприклад, про товаровиробників, які мають стежити за посівами і вчасно збирати врожаї. А головне, в таких умовах не можливо вибудовувати стратегії розвитку, чіткі плани і організовувати довгострокові інвестиційні проекти.

Про це заявила голова Аграрної ради Аграрної партії Ольга Ходаківська під час семінару «Аграрний сектор – 2018: проблеми та перспективи розвитку», який відбувся 15 лютого на Черкащині.

«В розвинених країнах світу зміни до законодавства вносять вкрай рідко і дуже обережно. Приміром, закон про сільське господарство США, який було прийнято ще в 1933-му,  переглядають кожні п’ять років. Тобто американський товаровиробник може будувати план дій на п’ять років, бо чітко знає, що його чекає. Цим же законом передбачено і пряму бюджетну підтримку аграрному сектору, яка складає 956 млрд доларів тільки-но на десять найближчих років. Тобто близько 100 млрд доларів на рік. Тоді як в Україні мова йде лише про суму трохи більшу за шість мільярдів гривень»,  – зауважила Ольга Ходаківська.

 

За словами експерта, у  2018 році Україну чекають чергові нормотворчі новації. В тому числі – змінюються і механізми розподілу бюджетної дотації. В лютому уряд схвалив нову програму підтримки агросектора. На неї передбачено 6,3 млрд грн.

4 млрд гривень мають спрямувати на розвиток тваринництва. Менше 1 млрд грн – на розвиток фермерства та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Близько 1 млрд – на здешевлення сільськогосподарської техніки – товаровиробникам обіцяють відшкодовувати 25% вартості придбаної техніки українського виробництва. І майже 300 млн грн – на розвиток садівництва та виноградарства,  – зазначила експерт.

 «Однак влада досі не презентувала чіткого порядку розподілу дотаційних коштів. Як кошти будуть розподілятися і хто матиме право на їх отримання – сьогодні передбачити досить складно»,  – наголосила голова Аграрної ради.

Як розповіда Ольга Ходаківська, в рамках реалізації програми в кожній області буде створено регіональні комісії. До них увійдуть представники органів виконавчої влади, фіскальної служби, по одному представнику від Асоціації фермерів та Фонду державної підтримки.

«Малоімовірно, що програма працюватиме на користь фермерів і сприятиме розвитку агросектора. Скоріше навпаки. Є загроза, що левова частка коштів може піти кільком крупним агрохолдингам»,  – підкреслила голова Аграрної ради.

Чиновники обіцяють, що програму переглядатимуть за півроку, як оцінять перші результати, – зауважила експерт.

«Тільки за півроку  ми матимемо змогу подавати свої пропозиції. До того часу Аграрна рада активно напрацює дієві механізми втілення реальної програми підтримки аграріїв. Хоч 6,3 млрд і не є великою сумою, але і їх можна скерувати з користю – на розвиток агросектору»,  – констатувала Ольга Ходаківська.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *