Українська дипломатія має використати всі доступні переговорні формати, щоб введення миротворчої місії на Донбас відбулося в національних інтересах нашої держави.

Про це заявив в ефірі телеканалу «112 Україна» лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

«Звісно, «мінський формат» у питанні введення миротворчого контингенту мало чим допоможе. Але ми маємо використати ті формати, які у нас уже є, – «нормандський», «Сурков–Волкер». Потрібно працювати над можливістю роботи «будапештського формату», щоб залучити США та Великобританію, над «женевським форматом»,  ̶  зазначив Віталій Скоцик.

Політик наголосив, що завдання всієї української влади – встановлення миру та повернення окупованих територій.

«Прикро чути заяви народних депутатів, що парламент не допустить розміщення миротворчої місії на Донбасі на певних умовах.  Не може бути більшого національного інтересу, ніж повернення окупованих територій і забезпечення миру на українській землі. Нагадаю, що днями ООН визначила збройний конфлікт на Донбасі найбільш кровопролитним із часів Другої світової війни. У жодному разі на етапі, коли ООН пропонує ввести миротворчий контингент, не можна  відкидати цієї ініціативи.  Це інструмент, який добре працює в світовій практиці.  А те, щоб миротворці змогли перекрити українсько-російський кордон, а не зайти з лінії розмежування, потрібно доопрацювати в дипломатичному середовищі»,  ̶  говорить Віталій Скоцик.

За його словами, зараз якість роботи української дипломатії викликає питання. Про це свідчить зокрема і те, що зустріч у «нормандському форматі», яка мала пройти 16 лютого в Мюнхені, не відбулась через запізнення німецької делегації у німецькому ж місті.

«Те, що міністр закордонних справ Німеччини не прилетів вчасно, уже виглядає сумнівним поясненням. Такі речі планують заздалегідь. Це нагадує ситуацію в Давосі, коли Президент Трамп не зустрівся з Президентом Порошенком, бо забракло часу. На жаль, хорошої дискусії в дипломатичних колах у нас зараз не виходить. Нам треба якісніше працювати. Я впевнений, що вихід можна знайти»,  ̶  зазначив Віталій Скоцик.

Політик підкреслив, що першим кроком у конструктивному напрямку для розв’язання конфлікту з нашого боку мало б бути відновлення дії українського законодавства на  підконтрольній Україні частині Донбасу.

«Ми постійно забуваємо про один важливий елемент.  На  наших територіях Луганської та Донецької областей не працюють обласні ради. Це величезна проблема. При цивільно-військових адміністраціях повноцінне функціонування районних і міських рад фактично неможливе. Тому перший крок, який нам потрібно зробити, ̶ це провести вибори до Луганської та Донецької обласних рад на підконтрольних Україні територіях. Тобто повернути там конституційний лад. Упевнений, що знайти юридичне рішення можна. Це було б хорошим сигналом для людей на окупованих територіях, що почався стабілізаційний процес»,  ̶  резюмував Віталій Скоцик.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *