Аграрна партія вимагає змінити виборче законодавство (ДОКУМЕНТ)

 Антагонізм між суспільством і владою наростає та загрожує новими соціальними потрясіннями в Україні. Щоб не втратити державності у вогні війни та нових революцій, потрібно якісно змінити політичну систему, починаючи з виборчого законодавства.

Про це йдеться у Заяві Президії Політичної ради Аграрної партії, прийнятій 21 лютого у Києві.

«Чотири роки тому Майдан ціною великих жертв дав Україні шанс на зміни в політичному, суспільному, економічному житті. Сьогодні ж, вшановуючи пам’ять постраждалих у тих драматичних подіях, українці відчувають велику недовіру до нинішньої влади, яка прийшла на хвилі Революції Гідності. Обіцянок щодо оновлення та оздоровлення держави не виконано. Олігархічна система, яка паралізувала розвиток України в економічній, політичній та інформаційній площинах, знову зміцнюється. Корупційні схеми попередньої влади успадковані та «вдосконалені» нинішньою», – йдеться у тексті документу.

Зубожіння та зовнішня агресія поки що стримують людей від масових протестів. Однак посадовці помилково сприймають це як мовчазну згоду зі своєю політикою, – наголошують в Аграрній партії.

«Тому спостерігаємо цинічний саботаж реформ та імітацію боротьби з корупцією. Усе це відбувається на очах у мільйонів обурених людей і веде лише до одного – нового вибуху, який може статися будь-якої миті. Бо коли влада залишається без підтримки, ситуація в державі втрачає керованість», – сказано в Заяві.

Дві третини громадян (67%) переконані, що Україна потребує нових політичних лідерів та сил – передусім на рівні Верховної Ради,  – йдеться у документі.

«Проте парламентські провладні та псевдоопозиційні партії за рахунок коштів державного бюджету й олігархів монополізували інформаційний простір. Вони майже не залишають непарламентським політичним силам можливості конкурувати та представляти інтереси народу»,  – зазначено в Заяві.

В Аграрній партії переконані, що ще не пізно провести перезавантаження держави на всіх рівнях і уникнути нових соціально-політичних катаклізмів.

«Ключ до стабілізації та розвитку – в політичній реформі, яку чиновники декларували у своїх програмах, але в підсумку проігнорували. Аграрна партія переконана: влада має підтримати конструктивний сценарій реформи політичної системи через зміну правил гри. Наближаються вибори до Верховної Ради, і дуже важливо провести їх за новими принципами»,  – сказано у зверненні.

Враховуючи загрозливу ситуацію, в якій опинилась Україна, Аграрна партія вимагає терміново внести зміни до виборчого законодавства, забезпечити перехід до пропорційної виборчої системи з відкритими списками, що унеможливить купівлю голосів у мажоритарних округах. Також автори звернення закликають змінити законодавство щодо фінансування політичних партій, зокрема поширити державне фінансування й на ті політичні сили, які мають своїх представників у органах місцевого самоврядування.

В Аграрній партії впевнені, що необхідно внести зміни і до чинного антикорупційного законодавства, зокрема чітко визначити у відповідних нормативно-правових актах поняття, види та особливості проявів політичної корупції у контексті фінансування політичних партій, підкупу виборців, використання брудних виборчих технологій. Крім цього, серед вимог – сформувати новий склад Центральної виборчої комісії та провести перевірку попередньої діяльності органу на предмет дотримання виборчого законодавства.

«Аграрна партія переконана, що без політичної реформи всі інші реформаторські ініціативи будуть приречені на поразку. Змінювати державу слід через легітимний механізм демократичних виборів. До влади в Україні мають прийти нові політики, готові брати на себе відповідальність за ухвалені рішення та захищати інтереси громадян і держави, а не олігархічних кланів. Влада, що спирається на довіру народу, зможе провести ефективні реформи та відкрити країні шлях до цивілізованого розвитку»,  –  зазначено у Заяві.

 

 

скан1

 

скан2

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *