Законодавство щодо національної безпеки застаріло та потребує оновлення, однак нинішній парламент навряд здатен якісно оновити його відповідно до світових стандартів.

Про це заявив у ефірі «Підсумків тижня» на телеканалі «112 Україна»  лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

«Із 2003 року, коли ухвалювали закон про національну безпеку, звісно, багато що змінилося, і законодавство потрібно оновлювати. Але проблема в тому, чи зможе це якісно зробити нинішній «фейковий» парламент»,  ̶ зазначив Віталій Скоцик.

Він підкреслив, що хоч законопроект не секретний, його досі не бачили ні депутати, ні експерти у сфері безпеки та оборони.

«Законопроект мають винести в сесійну залу вже наступного тижня, а його тексту ніде не опубліковано. Це дуже важливе питання, і до голосування мала би пройти публічна дискусія, слід отримати оцінку не тільки політиків, але й експертів у сфері безпеки, оборони, юриспруденції, міжнародної та внутрішньої політики»,  ̶  говорить Віталій Скоцик.

Політик наголосив, що законодавство про нацбезпеку має враховувати світові стандарти.

«Саме поняття національної безпеки передбачає захист громадянина, суспільства та держави. І цікаво, що у світовій практиці є таке поняття, як право громадянина на захист від власної держави. Хотілося б побачити, чи буде у тому законопроекті, який внесуть до Верховної Ради, прописана реальна можливість українця скористатися таким правом»,  ̶  каже Віталій Скоцик.

За його словами, нинішній склад Верховної Ради радше проштовхуватиме норми, які захищатимуть самих парламентарів.

«Мені здається, що той «фейковий» парламент, який ми маємо, у понятті національної безпеки в першу чергу вбачає захист самих себе, тобто влади»,  ̶  резюмував Віталій Скоцик.

Нагадаємо, зараз в Україні діє закон «Про основи національної безпеки», ухвалений ще у 2003 році. У ньому, наприклад, залишився абзац про “дотримання угод щодо тимчасового базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”. Наприкінці 2014-го до цього документа вносили зміни. Зокрема, було скасовано позаблоковий статус нашої держави. 5 лютого Президент України схвалив рішення РНБО про подання до Верховної Ради закону “Про національну безпеку України”. Відповідний указ з’явився на офіційному сайті Адміністрації Президента. За інформацією парламентарів, законопроект уже схвалили на засіданні РНБО, Верховна Рада має розглянути його наступного тижня.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *