Понад 80 молодих піаністів з усього світу з’їхалися до Києва, де протягом 18-25 квітня виборювали звання найкращого. Національна філармонія України вкотре засяяла сузір’ям талантів. Сьогодні тут, за підтримки Аграрної партії, пройшла урочиста церемонія нагородження та концерт лауреатів ХІІ Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця.

Цьогоріч на конкурс надійшли заявки від претендентів з України, Австралії, Китаю, Білорусі та Молдови. Було відібрано 65 учасників до групи «Горовиць-Дебют» і 19 учасників до Молодшої групи.

«Я ніколи не перестаю дивуватися, на скільки ж наша країна багата талантами. Це зачаровує і надихає! І це чи не найперша наша гордість.  Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця – заслужено можна назвати справжньою скарбницею музичного й культурно-просвітницького життя України. Завдяки цьому проекту про Україну чує весь світ і весь світ приїздить в Україну. Наша держава повинна зробити все можливе, щоб конкурс жив і звучав ще десятки років!» – наголосив Голова Аграрної партії Віталій Скоцик під час урочистої церемонії нагородження лауреатів.

31271206 1611137095671569 5261576928942358528 n

 

В журі XII конкурсу – відомі професори і музиканти України, Польщі, Італії, США, Литви та Угорщини. Головує – професор фортепіанного факультету Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, заслужений артист України Валерій Козлов.

«Якщо раніше в конкурсі брали участь переважно діти з найбільших міст України, то зараз маємо чудових виконавців і з невеличких містечок. Журі конкурсу відмітило дуже високий рівень підготовки всіх українських конкурсантів. Це чергове підтвердження, що школа піаністів в Україні – справді дуже сильна, з високим викладацьким рівнем», – підкреслив голова Ради з питань мистецтва Олександр Злотник.

31271215 1611134939005118 8303726952171175936 n

 

Конкурс, започаткований у 1995 році, вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця, який народився і отримав освіту у Києві. Сьогодні він єдиний в Україні, який увійшов до складу Всесвітньої Федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), що за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

«І найголовніше – тут народжуються нові зірки! Перемога в Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця – це свідчення найвищого рівня виконавської майстерності. Щороку лауреати підтверджують це перемогами у визнаних міжнародних конкурсах світу. Я пишаюся, що Україна  втілює проекти такого рівня. Аграрна партія завжди підтримувала і підтримуватиме такі чудові та потрібні ініціативи», – зазначив Віталій Скоцик.

Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця щороку  ініціює  значні мистецькі та педагогічні міжнародні акції. Так, це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує “Школа виконавської майстерності” (з 2000 року – Міжнародна “Літня музична академія”). Вже більше 700 молодих музиканта з 18 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з Австралії, Білорусі, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, США, Туреччини, Франції та України.

А для подальшого творчого росту молодих лауреатів конкурс В. Горовиця заснував перший у світі музичний фестиваль «Віртуози планети».

Всього за роки існування у конкурсних змаганнях взяли участь 1300 молодих музикантів із 35 країн світу.

 

31349713 1611137415671537 118570002499502080 n

 

Нагадаємо, при Аграрній партії працює Рада з питань мистецтва, на базі якої напрацьовується не тільки якісне сучасне законодавство, але й реальні механізми реалізації мистецьких ініціатив. І головне – вже зараз створюються майданчики, які об’єднують метрів мистецтва, де талановита молодь може заявити про себе світові.

Сьогодні Рада з питань мистецтва продовжує працювати над потужними та яскравими проектами. Для поліпшення координації роботи створено секретаріат Ради, який очолила заслужена артистка України, член Президії Аграрної партії Ярослава Руденко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *