В селі Олександрія, що на Рівненщині, весь медичний персонал місцевої лікарні працює на городі, щоб мати змогу повноцінно годувати своїх пацієнтів. Землю обробляють стареньким конем. Із ремонтом і купівлею обладнання допомагають релігійні громади Німеччини. Головна проблема медзакладу — нестача спеціалістів. «Окуліст перебуває у декретній відпустці, заміни знайти не можемо. Немає хірурга та травматолога», — розповідає головний лікар закладу на зустрічі з лідером Аграрної партії Віталієм Скоциком. А ще тут хвилюються, чи вистачить громаді коштів на оплату комунальних послуг і утримання лікарні.
«Як існувати лікарням у межах медичної реформи, уже не розуміють ні лікарі, ні самі чиновники, які її запроваджують. Фахівці масово втікають за кордон, бо там кращі умови для роботи. А скорочення переліку безкоштовних послуг до повного мінімуму і перекладання утримання лікарень на місцевий рівень — це не реформа, а просто латання дірок у бюджеті. На місцях люди виживають завдяки власним організаторським здібностям. Однак лише на ентузіазмі надто довго не протягнеш. Ми як держава маємо врешті-решт визначитися з концептуальним баченням розвитку системи охорони здоров’я», — говорить Віталій Скоцик
Збереження лікарень – одне з основних завдань команди Аграрної партії. Тут, в Олександрійській громаді, політсила висуває 25 своїх кандидатів на вибори 29-го квітня.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *