Рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яким уведений Україною мораторій на продаж землі визнано порушенням прав людини, ще не набуло чинності, і Кабінет Міністрів розгляне можливість його оскарження.Про це повідомив заступник міністра юстиції – уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина в коментарі «Українським новинам».

За словами Ліщини, Кабмін розгляне можливість оскарження такого рішення.

«Рішення ще не набуло чинності, є 3 місяці для його оскарження у Великій палаті ЄСПЛ. Мені невідомо, чи будуть його оскаржувати заявники, а своє рішення про необхідність оскарження уряд прийме в колегіальному режимі», – сказав він.

Ліщина зазначив, що рішення ЄСПЛ не зобов’язує Україну невідкладно відкрити ринок землі, але зазначає, що суд дав Україні «розумний строк» на вирішення цієї проблеми. З його слів, це 1-2 роки для того, щоб влада України прийняла рішення про відкриття ринку землі в тій або іншій формі. Водночас заступник міністра юстиції зазначив, що жодних офіційних рішень у зв’язку з ухваленням рішення ЄСПЛ український уряд ще не прийняв.

Також Ліщина заявив, що продовження Україною мораторію на продаж землі може спричинити присудження Європейським судом з прав людини значних сум компенсацій заявникам. Тобто,  мораторій в існуючому вигляді може призвести до того, що громадяни, права яких порушені такою ситуацією, будуть подавати скарги до Євросуду. А той в разі, якщо визнає, що розумний строк на виконання його рішення минув, і воно не було належним чином виконано, присудить їм компенсації.

«Враховуючи, що в Україні значна кількість власників земельних ділянок, що підпадають під дію рішення, то в разі звернення до ЄСПЛ з заявами про порушення їх прав, загальна сума компенсацій, яку Україна може опинитися зобов’язаною виплатити, може бути дуже значною», – підкреслив він.

Заступник Міністра юстиції зазначив, що рішення ЄСПЛ не зобов’язує Україну невідкладно відкрити ринок землі, але зазначає, що суд дав Україні «розумний строк» на рішення цієї проблеми.

Нагадаємо, 22 травня ЄСПЛ визнав мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушенням прав людини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *