Розпочалося публічне обговорення державної програми бюджетної підтримки українського фермерства з бюджетом не менше 1 млрд грн. Про основні напрямки цієї програми та розподіл коштів розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

За її словами, документ розрахований на наступні три роки.

«Основні акценти на розвитку тваринництва та переробці продукції у невеликих обсягах, зокрема, на кооперативних засадах. Ми вирішили профінансувати саме цей напрямок, бо його потенціал розкритий частково:  90% фермерських господарств зорієнтовані на рослинництво і лише 1,8% — на  тваринництво», — підкреслила заступник міністра.

На її думку, фінансування тваринництва має відбуватися у декілька етапів.

По-перше, частина коштів піде на підтримку зростання поголів’я худоби, закупівлю молодняку великої рогатої худоби та дрібної рогатої худоби. По-друге, інвестуємо кошти в будівництво тваринницьких ферм. По-третє, вперше значна частина коштів піде на придбання переробного обладнання — часткову компенсацію його вартості. Передбачаємо, що для фермерських господарств відсоток компенсації може становити близько 30%», — уточнила Ковальова.

Також вона зазначила, що в пріоритеті й садівництво.

Хочемо виділити кошти на холодильне обладнання та профінансувати нові галузеві проекти. Також — посприяти розвитку зернової та круп’яної галузей», — зазначила замміністра.

За її словами, окремо розглядається створення програми підтримки для нових фермерських господарств і програми підтримки кооперації.

Окрім виділення коштів, фінансуватимемо навчальні програми. Також хочемо надати сільськогосподарським кооперативам та господарствам пріоритетне право в отриманні підтримки відсоткової ставки за кредитами. Цього року на це ми виділили 300 млн грн», — розповіла Олена Ковальова.

Зазначається, що концепція почне діяти із 1 січня 2018 року після затвердження урядом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *