Міністерство юстиції доручило координаційним центрам безоплатної правової допомоги створити мобільні групи допомоги, які будуть їздити в села та консультувати населення щодо способів убезпечення від агрорейдерства. Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова під час прес-конференції в Укрінформі.

Нагадаємо, що 9 серпня ухвалено протокольне рішення щодо створення регіональних оперативних штабів для боротьби з аграрним рейдерством. Раніше народний депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко передав правоохоронним органам 11 справ із рейдерськими нападами на агробізнес. За його даними, областями-епіцентрами рейдерського лиха є: Кіровоградська — 4 випадки, Дніпропетровська — три, Миколаївська — два, Вінницька та Полтавська — по одному. За оцінками ж президента АФЗУ Івана Томича, сьогодні вже є 570 зафіксованих випадків нападу рейдерів на фермерів. Ініційована бізнесом антирейдерська комісія, за інформацією Мін’юсту, запрацює лише у вересні. Тим  часом влада заявляє, що по країні створюватимуться антирейдерські штаби. Втім, бізнес не дуже вірить у такі починання і вже сформував свою громадську платформу із захисту прав — ГО «Самооборона підприємців».

За словами Сукманової, Мін’юст вже виготовляє роздаткові матеріали — буклети, які розповсюджуватимуть координаційні центри безоплатної правової допомоги. Антирейдерські аграрні штаби, котрі протидіятимуть спробам рейдерських захоплень земель і врожаю, запрацюють в усіх областях України до 15 серпня 2017 р.

Мобільні групи будуть їздити до кожного села, бо ми розуміємо, що зараз спекотна пора, пора збору врожаю і хтось не поїде за консультацією до районного центру. В буклетах буде зазначено номер телефону гарячої лінії оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства, найбільш розповсюджені питання й відповіді на них, а також — алгоритм дій у випадку агрорейдерства», — уточнила Сукманова.

Також вона зазначила, що будь-яка людина може звернутися до штабу або до управління юстиції і отримати реальну допомогу: яким чином оформити, наприклад, скаргу в комісію по розгляду скарг так, щоб її не було відхилено, наприклад, за формальними ознаками.

Сукманова нагадала, що до складу оперативних штабів входитимуть представники Міністерства юстиції, правоохоронних органів, Міністерства внутрішніх справ, органи прокуратури — за згодою, представники Держгеокадастру, а також представники територіальних громад і громадських організацій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *