Створення Міністерством юстиції «антирейдерських штабів» на базі кожної з 24 обласних адміністрацій України – чергова спроба влади використати ситуацію для підвищення рейтингів та уникнути обвинувачення в бездіяльності. Управлінці вкотре видають народний спротив знизу як власну ініціативу. Добре, що хоч не перешкоджають. Таку думку висловив голова Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи відкриття обласного «антирейдерського штабу» на Кіровоградщині, установче засідання якого відбулося  16 серпня.

 

«Рейдерство набуло загрозливих масштабів. Погодьтеся, влада просто не могла не відреагувати на це. Однак рейдерів не можна зупинити декоративними «антирейдерськими штабами», а тільки реальним протистоянням прогресивних сил суспільства беззаконню», – впевнений Віталій Скоцик.

 

До складу «антирейдерських комісій» увійдуть представники Мін’юсту, а також силових структур, прокуратури, Держгеокадастру, аграрних асоціацій і громадських організацій. Не зважаючи на анонсовану владою готовність продуктивно діяти, більшість фермерів в ефективність подібних штабів не дуже вірять. Однак кажуть, що дуже хотілося б, щоб влада нарешті повернулася обличчям до народу.

 

«У Кропивницькому керівництво прокуратури та поліції відзвітувало про хід слідства щодо рейдерських захоплень підприємств на Кіровоградщині. Усі визнають, що штаб створений завдяки «інформаційній бомбі» з ситуацією в Бережинці. Це заслуга громадськості, фермерів, «Аграрної самооборони». Вся Україна дізналася про реальні масштаби рейдерства. На перше засідання штабу завітала навіть заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова. Яка і сама визнала, що без всенародного розголосу нічого б не було. Так, журналісти запитали пані Сукманову, чому створюють тільки аграрні «антирейдерські штаби», адже є багато нападів і на підприємства інших сфер діяльності. На що чиновниця відповіла, що зараз увага ЗМІ та суспільства прикута саме до аграрної проблеми», – розповів керівник громадської організації «Аграрна самооборона України», член Аграрної партії Юрій Крутько.

 

Ще одна ініціатива Мін’юсту – виїзні групи юридичної допомоги селянам, які почали роботу з 14 серпня. Представники таких груп поширюватимуть буклети з контактами регіональних антирейдерських штабів та радитимуть, як треба діяти у випадку рейдерської атаки. Та, знову ж таки, на сьогодні люди майже повністю розчарувалися у нинішній владі і сенсу в будь-яких її діях і чергових «новаціях» не бачать.

 

«Ви думаєте, хтось на ці виїзні групи ходитиме? Чергова ініціатива влади дуже схожа на популізм. Мені телефонували ще три дні тому, казали: «Ми до вас приїдемо і розкажемо про СМС-маячок (послуга, коли власник отримує повідомлення на телефон, щойно відбулися якісь дії з реєстрацією його майна)». Так і на цьому заробляють: послуга платна – 300 грн», – зазначив Юрій Крутько.

 

У фермерів уся надія на ухвалення нового земельного законодавства і забезпечення покарання «чорних» нотаріусів та реєстраторів. І першочергово – домогтися повернення захоплених рейдерами підприємств.

 

«Нинішні керманичі держави всіма силами протягуватимуть свою версію земельного права. І легко закриватимуть очі на терор проти землеробів, виражений, перш за все, у рейдерстві. Завданням для сільськогосподарських виробників буде максимальна консолідація не лише проти рейдерських атак, але й проти злочинних дій олігархічної системи загалом. Слід навчитися відфільтровувати явно популістські кроки владних структур від реальних проблем»,  – наголосив лідер аграріїв Віталій Скоцик.

 

На переконання голови Аграрної партії, «антирейдерські штаби» зможуть бути дієвими лише у випадку, коли за ними стоятиме сильна воля керівництва країни і контроль за їхньою роботою з боку громадян. Причому керівництва такого, яке виражає думку народу, а не стоїть на захисті вузьких сімейних, кланових чи корпоративних інтересів, як іноді відбувається зараз.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *