У морському торговельному порту «Чорноморськ» (Одеська область) майже два тижні стоїть не пропущена в Україну фура з 300 вівцями романівської породи, з яких більш як половина загинули від голоду і отруєння трупною отрутою.

Варто зазначити, що розголосу ситуація зі скотовозом, який прибув з Туреччини 12 жовтня, дістала тільки сьогодні. Зокрема, 24 жовтня до деяких ЗМІ надійшла інформація від співробітників порту, які повідомили, що на 5-му причалі порту стоїть фура, яка «застрягла через бюрократичну тяганину». Живий вантаж належить підприємству «Украніксар» (Дніпропетровська область), що спеціалізується на розведенні овець і кіз.

«Через якісь формальності овець в Україну не пустили. Тварини гниють живцем, навколо — сморід, мухи, черв’яки… У будь-який момент може бути епідемія», — повідомили співробітники порту.

Як повідомила директор «Украніксар» Олена Севинч, до Туреччини фуру було відправлено поромом 6 жовтня, але одержувач за вантажем не з’явився. Тому, без проходження митного контролю, фуру з вівцями було відправлено назад в Україну, і в порт «Чорноморськ» вона прибула 12 жовтня.

«Тут ветеринари заборонили в’їзд в Україну, заявивши, що вівці можуть бути потенційно небезпечними. Сказали, мовляв, тільки на утилізацію, проте навіть для цього жодних документів не надають», — розповіла директор підприємства, наголосивши, що через цю заборону не може повернути овець на свою ферму.

За її словами, вона зверталася в різні відомства, в тому числі в Держспоживслужбу в Києві, де їй спочатку заявили, щоб вона повернула овець до Туреччини або «утилізувала здорових тварин».

На цей час директор просить дозволу на утилізацію, але в зазначеній службі їй відповіли, що запит буде розглянутий в порядку черги. Як стверджує Севинч, у Держспоживслужбу її не пропустили через прохідну, аргументуючи тим, що керівництво зайняте і відвідувачам слід завчасно записуватися на прийом.

«Прийом начальника — раз на місяць… Тим часом 3-ярусний скотовоз з трьома сотнями овець романівської породи стоїть у порту. Більш як половина тварин вже загинули від голоду, спраги, трупної отрути — живі, вдихнувши трупні пари туш, що розкладаються, падають і гинуть…», — розповіла Севинч, додавши, що намагається поїти і годувати тварин, але дотягнутися до всіх неможливо.

Всі 300 овець — молоді особини, багато з них при відправленні до Туреччини були вагітні, але зараз у порту вони «втратили плоди».

Директор також наголосила, що живе в кабіні скотовоза, бо їй ніде більше перебувати. Крім того, як стверджує керівник, керівництво «Чорноморська» проблему ігнорує. Їй відмовляють у виписці перепустки, через що жінка не залишає територію порту, бо назад не зможе повернутися.

В даний час, за словами Севинч, збиток «Украніксар» вже перевищив, за попередніми підрахунками, 30 тисяч доларів. Це тільки транспортування, довідки, двомісячний карантин і, мабуть, утилізація …

Увечері, 24 жовтня, біля прохідної поромного комплексу порту «Чорноморськ» зібралися активісти, обурені жорстоким поводженням з вівцями-бранцями.

За словами представника однієї з громадських організацій, вони вимагають як мінімум нормального ставлення до тварин, вимушено перебувають на портової території.

«Ми тричі викликали правоохоронців, і тільки зараз приїхав в.о. начальника Чорноморської поліції Віктор Евтушевский, – кажуть активісти. – Що вийшов начальник терміналу № 5 Віктор Махонько заявив нам, що не пропустить всередину. Долю овець, за його словами, будуть вирішувати завтра на комісії в міськраді … «

Небайдужі люди мають намір перекривати дорогу Одеса – Чорноморськ в районі порту, поки тварин не врятують. Вони вже почали ходити по пішохідній «зебрі». Проїзд транспорту заблокований.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *