Фермери повинні мати змогу успадковувати свої землі. Механізм, як це робити прозоро, Аграрна партія презентувала ще в червні 2017 року разом із дорожньою картою земельної реформи. Під час запуску процесу головне, аби фермери дійсно отримали свої ділянки, і щоб це не стало для чиновників черговим способом незаконної наживи.

Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи заяву Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про погоджений Кабміном законопроект щодо фермерської землі.

«Кабмінівського законопроекту в найкращих урядових традиціях, звісно, ще ніхто не бачив. Але і щодо самої заяви у мене вже є запитання: чому земель саме 500 тисяч, а фермерів саме 23 тисячі? Адже і фермерів у нас більше, і угідь, якими вони володіють, ̶ теж. Цікаво, кого Кабмін порахував, а кого ні? Чи є в урядовому списку ті, хто не зміг успадкувати землі від померлих батьків, і що робити тим фермерам, які вже багато років «свої» ділянки орендують?» ̶ говорить Віталій Скоцик.

Політик наголосив, що намагань відновити справедливість уже було чимало, однак головне, аби вони були реалізовані, а не просто залишалися заявами.

«У Верховній Раді вже припадає пилом декілька законопроектів щодо фермерських земель. Одні передбачають можливість користування ділянками на правах довгострокової оренди, інші – їх успадкування. І це, власне, те, чого завжди вимагала та вимагає Аграрна партія», ̶ зазначив Віталій Скоцик.

Нагадаємо, 4-го квітня на засіданні уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабінет Міністрів погодив і передав на розгляд Верховної Ради проект закону, який дозволить передати 500 тисяч гектарів сільськогосподарської землі у власність 23 тисячам українських фермерів, які працюють на цій землі, обробляють її, але досі не мали права нею володіти.

Проблема залишається нерозв’язаною ще з 90-х років минулого століття. Тоді фермерам, які щойно починали з’являтися як «клас», мала дістатися земля, на якій вони працюють. Угіддя спочатку повинні були надавати у довічне успадковуване володіння, згодом ̶ і в постійне користування. Це було прописано в законі про фермерство у редакції 1991 року.

Через рік «право довічного успадковуваного володіння» для фермерів із Земельного кодексу зникло та було замінене на «право постійного користування». Із набуттям чинності нової редакції Земельного кодексу (2002 рік) зникло і право постійного користування. Фермери були змушені у примусовому порядку оформляти на власні наділи право оренди.

У 2005 році Конституційний суд України своїм рішенням визнав це положення неконституційним. Однак на законодавчому рівні проблеми так і не розв’язали.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *