Одна з головних загроз для ґрунту – це ерозія, яка зачіпає виробництво майже 95% усього споживаного у світі продовольства. Якщо не почати вживати заходів просто зараз, то до 2050 року понад 90% ґрунтів планети стануть деградованими.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

15–17 травня 2019 р. у Римі відбуватиметься Глобальний симпозіум з ерозії ґрунтів. ФАО висуває проблему боротьби з ерозією ґрунту як одну з найактуальніших для продовольчої безпеки у світі.

Адже! Кожні 5 секунд у світі ерозія роз’їдає ґрунт на площі, що дорівнює одному футбольному полю. А на відновлення лише кількох сантиметрів ґрунту може піти до 1000 років.

5 причин, чому людству необхідно захищати ґрунти:

Ерозія ґрунту шкодить виробництву продовольства

Зменшуючи вміст поживних речовин, доступних рослинам, а також простір, необхідний їм для вкорінення, ерозія ґрунту призводить майже до 50% зниження врожайності культур. А ті культури, які все ж виростають, зазвичай гірші за якістю – неправильної форми, меншого розміру і менш поживні.

Ерозія ґрунту призводить до деградації екосистеми

Ерозія ґрунту – це знищення ґрунтового покриву, найродючішого шару ґрунту. У результаті мінеральні й поживні речовини перестають накопичуватися в ґрунті, а це нерідко призводить до деградації традиційних екосистем. Крім того, осадові відкладення можуть накопичуватися у водоймах і перекривати струмки і ріки, позбавляючи людей ресурсів і енергії, що містяться в них.

Ерозія ґрунту порушує водопостачання

Оскільки ґрунт уловлює, зберігає і фільтрує воду, в разі його ерозії через нього проходить менше води. Без необхідного ґрунту якість питної води в низинах знижується, оскільки вода вище за течією недостатньо добре фільтрується. Крім цього, коли стає менше ґрунту, що вбирає в себе опади під час сильних дощів, повені стають частішими і більш руйнівними.

Ерозія ґрунту збільшує ризик виникнення природних лих

Коли коріння рослин перестає утримувати ґрунт, його розносить вітром або водою. У результаті через пухкість і ерозію ґрунту посилюються підтоплення, зсуви та урагани, що розоряють фермерські господарства і завдають шкоди міській інфраструктурі.

Ерозія ґрунту посилює бідність і може ставати причиною міграції

Понад 68 млн осіб у світі вимушено покидають свої будинки, багато – з причин, пов’язаних із кліматом. Ерозія ґрунту посилює наслідки зміни клімату: з руйнуванням ґрунту екосистеми втрачають частину своєї здатності адаптуватися до нових режимів температур і опадів. А оскільки збіднення ґрунту підсилює вплив погодних явищ, це все більше позначається на засобах для існування, і все більше людей змушені переселятися в інші регіони.

Таким чином, боротьба з ерозією ґрунту відіграє провідну роль у ліквідації голоду і забезпеченні сталого розвитку.

Домогтися значного зменшення ерозії можна за рахунок сталого управління ґрунтовими ресурсами, наприклад, будівництва терас або вирощування сидератів, що захищають поверхневі шари ґрунту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *