Процес децентралізації уже дуже затягнувся, його навмисно гальмують. Про це говорять і експерти, і політики. Питання децентралізації сьогодні обговорювали у прямому ефірі в студії телеканалу «112 Україна» з головою Луганської обласної організації Аграрної партії Вітою Сліпець.

На думку політика, децентралізацію слід розглядати у двох площинах: адміністративних реформ та реального передання повноважень на місця.

«Децентралізація – це насамперед передання більшості повноважень на рівень місцевих рад. Її головне завдання – відправити всю «кучмівську адміністрацію» з владною вертикаллю Банкової у забуття. Ця реформа надає право людям обирати не призначеного згори чиновника, який виконуватиме волю того, хто підписав розпорядження про його призначення, а того, кого вони зможуть самі контролювати», – зазначила Віта Сліпець.

 

 

31354115 1850459951918036 4021348497373528064 n

Вона також зауважила, що бюджети громад мають бути спрямовані на розвиток, а не на «латання дірок».

«Я представляю сільськогосподарський район… Ще у 2015 році, коли я стала головою районної ради, разом із депутатами ми детально проаналізували закон про децентралізацію. Головне завдання реформи – стала самодостатня громада, здатна на розвиток. Орієнтуючись на це, ми тоді чітко зрозуміли: у сільськогосподарських регіонах потрібно об’єднуватись у межах району! Бо там є виробництво, яке приносить дохід до бюджету, є інфраструктура, є кадровий потенціал. Лише у такому випадку бюджет громади буде спрямований на розвиток, а не на «латання дірок», – говорить Віта Сліпець.

Провідну роль у подальшому ефективному функціонуванні громади відіграють етап її створення та якість формування перспективних планів.

«Якщо одній громаді пощастило, і на її території розташовані п’ять заправних станцій, а інша має два села, в яких 70% мешканців – пенсіонери, а ще 15% – працівники бюджетної сфери, то про яку спроможність можна говорити? До формування громад потрібно підходити виважено, а не так, як це відбувалося під час формування перспективних планів, коли за допомогою циркуля на карті нарізали кола з радіусом 25 кілометрів і називали це територіями громад. У кожному випадку потрібні індивідуальний підхід, виїзди на місця та спілкування з людьми», – наголосила політик.

Нагадаємо, для участі у перших виборах до ОТГ, які відбудуться 29-го квітня в 40-ка об’єднаних громадах, від Аграрної партії зареєстровано понад 600 кандидатів у депутати та 8  ̶  на посади голів.

За результатами останніх чотирьох хвиль виборів до ОТГ Аграрна партія входить до трійки лідерів, випереджаючи більшість парламентських політсил. Загалом від неї у місцевих радах працює майже 5 тисяч депутатів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *