29-го квітня на Рівненщині вибори відбудуться у 3-х громадах. Аграрна партія висуває тут 65 кандидатів, зокрема 25 – в Олександрійській, 26 – у Шпанівській, 14 – у Повчанській. Серед кандидатів – учителі, лікарі, медсестри, техніки, економісти, підприємці.

Головні завдання місцевої команди – це розбудова інфраструктури, збереження шкіл і лікарень, а також створення нових робочих місць за рахунок розвитку підприємництва, – розповідає під час зустрічі з лідером Аграрної партії Віталієм Скоциком голова Рівненської обласної організації Юрій Супрунюк.

«Увесь тягар соціальної сфери і благоустрою після виборів опиниться на плечах громад. Щоб мати змогу не тільки утримувати інфраструктуру, але й розвиватись, у громаді потрібно збирати податки, налагодити виробництво – для нас це пріоритет», – говорить Юрій Супрунюк.

 

 

31317899 1611872282264717 8269813499559936000 n

 

Під час приїзду в Олександрійську громаду лідер Аграрної партії побував у місцевій лікарні. Нині держава виділяє на харчування одного хворого 19 гривень на добу. За такі гроші забезпечити збалансований раціон просто нереально. У медзакладі знайшли вихід – власне присадибне господарство. Увесь персонал працює на городі, щоб мати змогу повноцінно годувати своїх пацієнтів. Землю обробляють стареньким конем. Із ремонтом і купівлею обладнання допомагають релігійні громади Німеччини. Головна проблема лікарні – нестача спеціалістів.

«Окуліст перебуває у декретній відпустці, заміни знайти не можемо. Немає хірурга та травматолога», – скаржиться головний лікар.

А ще тут хвилюються, чи вистачить громаді коштів на оплату комунальних послуг і утримання медзакладу.

«У світі це було б нонсенсом, якби лікарі замість того, щоб виконувати свої прямі обов’язки, думали ще й про те, як прогодувати хворих. Як існувати лікарням у межах медичної реформи, уже не розуміють ні медики, ні самі чиновники, які її запроваджують. Фахівці масово втікають за кордон, бо там кращі умови для роботи. А скорочення переліку безкоштовних послуг до мінімуму і перекладання обов’язків з утримання лікарень на місцевий рівень — це не реформа, а просто латання дірок у бюджеті. На місцях люди виживають завдяки власним організаторським здібностям. Однак лише на ентузіазмі надто довго не протягнеш. Ми як держава маємо врешті-решт визначитися з концептуальним баченням розвитку системи охорони здоров’я», – говорить Віталій Скоцик

Збереження лікарень – одне з основних завдань команди Аграрної партії. Не менш важлива і якісна освіта дітей, – зазначив Віталій Скоцик на зустрічі з педагогами в селі Великий Олексин. Політик нагадав, що за роки незалежності в Україні закрили 5 тисяч шкіл, – а це шлях у нікуди.

«Наука – трамплін для економіки. Ми ніколи не станемо сильною державою з високорозвиненою економікою без використання наукового потенціалу. А його розвиток починається з якісної освіти. Майбутнє держави залежить від цих дітлахів, які бігають зараз на вулиці», – зауважив Віталій Скоцик.

Після офіційних зустрічей лідер Аграрної партії знайшов час і на власне хобі – відкрив футбольний турнір для місцевих команд.

Нагадаємо, на останніх виборах, які проходили 24-го грудня 2017 року в 51-й ОТГ у 17-ти областях України, Аграрна партія отримала майже 14% депутатських мандатів серед кандидатів, висунутих партіями. Від неї було обрано 119 представників. Політсила увійшла до трійки лідерів.

До речі, у трійку переможців виборчих перегонів Аграрна партія стабільно входить вже протягом останніх чотирьох хвиль виборів до ОТГ. За ці два роки рівень її підтримки у містах зріс на понад 50%. У новостворених міських громадах, у яких вибори проходили 24-го грудня, партія отримала 13,85% депутатських мандатів.

Загалом від політсили у місцевих радах працює майже 5 тисяч депутатів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *