Влада ніяк не може розібратися, чиї інтереси для неї важливіші – українських пенсіонерів чи міжнародної спільноти. У підсумку стало зрозуміло, що в наших урядовців взагалі відсутнє системне бачення пенсійної реформи в Україні. Керівники держави так намагалися догодити Міжнародному валютному фонду, але й він зрештою залишився незадоволеним проведеною «реформою». А в Світовому банку взагалі порадили відкласти запровадження накопичувальних пенсій.

Про це заявив голова Аграрної партії Віталій Скоцик 11-го квітня під час робочого візиту на Одещину.

«Влада повністю несамостійна у питаннях проведення пенсійної реформи в Україні. Все це нагадує марні спроби догодити МВФ. Так, ще донедавна міністр соціальної політики України Андрій Рева був категоричним противником другого накопичувального рівня, а тепер заявляє, що відповідний законопроект може бути ухвалено в першому читанні, бо це ж «на користь людям». Можливо, наближення виборів впливає на риторику урядовців»,– зауважив політик.

У Світовому банку всерйоз засумнівалися, що накопичувальні пенсії в Україні потрібно вводити саме із січня 2019 року.

«Теза, яку озвучив провідний економіст і керівник програми по Білорусі, Молдові та Україні представництва Світового банку в Україні Фарук Кхан, дуже промовиста. Він зазначив: «Пенсійна реформа допомогла підвищити адекватність забезпечення та стабілізувати фіскальні видатки. Запровадження накопичувальної системи може негативно вплинути на внески до нинішньої системи і створити додаткові фіскальні зобов’язання». Отакий «прозорий натяк», – говорить Віталій Скоцик.

На думку голови Аграрної партії, урядовцям, судячи з усього, знову доведеться «перевзуватися» на бігу, щоб виконати нові рекомендації Світового банку.

«До речі, краще б Світовий банк регулярно нагадував українським урядовцям, які отримують сотні тисяч гривень зарплати, про необхідність скорочення видатків на «себе коханих», – переконаний Віталій Скоцик.

Нагадаємо, після того, як влада поспіхом ухвалила пенсійну «реформу» на догоду МВФ і в результаті «не вгодила», чиновники ще на початку лютого почали активно обіцяти запровадження конче необхідного другого накопичувального рівня. До того ж депутати пропонували децентралізовану концепцію пенсійної системи, а Національна комісія із цінних паперів та фондового ринку – централізовану. Депутати виступили за адміністрування 2-го рівня недержавними пенсійними фондами, що вже діють в Україні з 2003 року, а комісія запропонувала створити нову державну структуру – Накопичувальний фонд.

Аграрна партія неодноразово наголошувала, що поспішна пенсійна реформа з підвищенням пенсійного віку буде провальною, оскільки вона не враховує ні рівня безробіття, ні демографічної ситуації. Якщо уряд догоджатиме міжнародним інституціям, забувши, в чиїх інтересах повинен працювати, це поставить Україну на межу соціального вибуху.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *