В Україні потрібно створити умови для розвитку нової хімічно-мінеральної промисловості, побудованої на використанні сучасних технологій та альтернативних видів сировини.

Про це заявив член Президії, голова Рівненської обласної організації Аграрної партії Юрій Супрунюк, коментуючи намір уряду заборонити імпорт мінеральних добрив із Росії.

«Рішення, найімовірніше, правильне ̶ ворога у війні слід виснажувати зусібіч, зокрема економічно. Це робить весь цивілізований світ, а ми за 2017 рік обсяги імпорту добрив із Росії збільшили на 22-27%»,  ̶   зазначив Юрій Супрунюк.

За його словами, приріст імпорту відбувався в усі роки війни і мав корупційну складову.

«Ми знаємо, що структури, наближені до високопосадовців, наживались на цьому, щоразу підмішуючи «щось» до забороненої формули NPK», ̶  говорить політик.

 

Водночас обмеження імпорту призведе до підвищення цін на міндобрива, і уряд має запровадити компенсаторні механізми.

«Коли ми нарощували імпорт добрив, наша хімічно-мінеральна промисловість не просто простоювала, а динамічно гинула. Усі види добрив для сільськогосподарських виробників однозначно подорожчають. І тут запитання до уряду: чому одночасно з таким серйозним обмеженням імпорту не пропонують економічних компенсаторів нашим виробникам добрив та фермерам?»  ̶   зазначив Юрій Супрунюк.

Політик наголосив, що в Україні потрібно розвивати власну промисловість, однак вона має бути заснована на сучасних технологіях та альтернативних видах сировини.

«Українським виробникам мінеральних добрив слід терміново переорієнтовуватись на інші ринки сировини. Але без суттєвої підтримки від держави виробництва будуть переносити до інших країн, зокрема такими державами можуть стати Польща і Туреччина», ̶ підкреслив Юрій Супрунюк.

Нині було б доцільно принаймні створити інструменти для диверсифікації імпорту мінеральних добрив, ̶ вважає голова Аграрної Ради Аграрної партії Ольга Ходаківська.

«Варто зняти імпортні мита на добрива, що надходять з інших країн, окрім Російської Федерації. Це дозволило б наситити український ринок та запобігти різкому підвищенню цін на таку продукцію»,   ̶ говорить Ольга Ходаківська.

Нагадаємо, 14-го березня Кабінет Міністрів ухвалив рішення ввести заборону на ввезення добрив із Російської Федерації. З такою ініціативою на засіданні виступив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *