Натяк Президента на примусове об’єднання громад – не більше ніж гра на публіку. Застосування будь-яких адміністративно-примусових методів «згори» у сучасних умовах просто не є можливим. Бо такі дії – протизаконні, оскільки прямо суперечать духові та букві Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Про це заявив голова Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи заяву Петра Порошенка, виголошену під час розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку у Вінниці.

«Гальмування процесів децентралізації у країні вже стає помітним навіть для неозброєного ока. І тут є чимала «заслуга» керівництва держави. Лише нашим очільникам вдається декларувати прихильність до децентралізації і водночас просувати повзучу централізацію – бюджетно-фінансову, медичну, управлінську тощо», – зазначив Віталій Скоцик.

Політик акцентував увагу на словах Петра Порошенка: «Рано чи пізно тим, хто не зможе об’єднатися знизу, доведеться допомогти об’єднатися згори», – і наголосив, що в Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» прямо вказано, що їх об’єднання здійснюється на основі принципів добровільності, прозорості та відкритості. І будь-яких часових обмежень у документі немає.

«Чи погано це? Чи йшли таким шляхом країни, які проводили аналогічні за змістом реформи? Ні. У більшості держав процеси реформування або взагалі не базувалися на засадах добровільності, або добровільність зрештою обмежувалася у часі. І після того, як час, відведений на добровільне об’єднання, спливав, у хід йшли адміністративні методи. Але про це всі учасники процесу були поінформовані заздалегідь», – зауважив голова Аграрної партії.

В Україні ж, за словами Віталія Скоцика, ситуація інша.

«У нас склалося так, як склалося. Зрозуміло, що Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» недосконалий, – іншим, мабуть, він не міг бути. Бо це лише компромісний варіант, за який готові були проголосувати і ті політичні сили, що дійсно підтримували децентралізацію (бо хотіли запустити процес якнайшвидше), і ті, які підтримку лише декларували (бо розуміли, що з таким законом нічого все одно швидко зроблено не буде)», – прокоментував політик.

У будь-якому випадку процеси децентралізації мають відбуватися в межах закону, – наголосив голова Аграрної партії.

«Чи є альтернатива децентралізації? Ні! Чи можна ситуацію змінити? Так! Чи можливо, наприклад, обмежити добровільність об’єднання у часі? Так, але аж ніяк не завдяки адміністративному тиску! Все має бути в межах закону! Якщо потрібна певна зміна «правил гри», то необхідно коригувати законодавство. У цьому немає нічого страшного. До речі, Президент і сам є суб’єктом законодавчої ініціативи», – підсумував Віталій Скоцик.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *